פיצה משלוחים - כל הפיצריות בישראל

10 ביולי, 2009

היסודות ל"המצאת" הפיצה הונחו כבר על ידי היוונים במאה ה-17 לספירה, שאפו בצקים שטוחים ועגולים שעליהם הוסיפו עשבים, תבלינים ותוספות שונות למיניהם (עגבניות עדיין לא נמצאו באותה התקופה אחרת כנראה שהיוונים גם אותן היו מוסיפים למאפה העגול והדק שלהם בצורת פיצה)


כמו מאכלים רבים גם פיצה אינה במקור מהמדינה שאליה היא משויכת. אלא אם חקרתם את הנושא בעבר, גם אתם כמו רוב האנשים תטעו לחשוב שמקורה של הפיצה הינו איטליה כמובן.

 

היסודות ל"המצאת" הפיצה הונחו כבר על ידי היוונים במאה ה-17 לספירה, שאפו בצקים שטוחים ועגולים שעליהם הוסיפו עשבים, תבלינים ותוספות שונות (עגבניות עדיין לא נמצאו באותה התקופה אחרת כנראה שהיוונים היו מוסיפים גם אותן למאפה העגול והדק שלהם בצורת פיצה).

 

בסופו של דבר בתחילת המאה ה-18 לספירה הבצקים העגולים והדקים בשם "פיצה" נמכרו ברחובות איטליה, לרוב ללא תוספות בכלל. מכיוון שכדי להכין את הפיצה לא היה בצורך ביותר ממים, קמח, שמרים ושמן, שהם חומרים בסיסיים, מסובסדים וזולים ועדיין הפיצה הייתה טעימה ומשביעה מאוד, המאכל נמכר ברחובות איטליה לעניים ולאיכרים בעיקר.

 

יום אחד, כאשר המלכה מרגריטה ובעלה יצאו לסיור ברחובות הממלכה, שמה לב המלכה שכמות גדולה מאוד של אנשים ובעיקר איכרים אוכלים את המאפה העגול והדק שמאוחר יותר גילתה כי שמו "פיצה". המלכה הוראתה לשומריה להביא לה מלחם הפיצה והיא אהבה אותו מאוד.

 

למרות המחלוקת שנוצרה בחוגים הגבוהים של איטליה בעקבות כך שאין זה מכובד כי מלכת איטליה תאכל אוכל איכרים (פיצה), המלכה המשיכה בשלה וקראה לבעל פיצרייה מקומית בשם רפאל להגיע לארמון המלכותי ולאפות לה מבחר של פיצות שונות.

 

רפאל, כמו שאר הנתינים באותה התקופה, מאוד כיבד והעריך את המלכה מרגריטה ולכן אפה לה פיצה מיוחדת בצבעי דגל איטליה עם עגבניות, גבינת מוצרלה ובזיליקום (לבן, אדום וירוק) – פיצה זו הייתה הפיצה האהובה על המלכה מרגריטה ומכאן שמה של הפיצה מאז ועד היום "פיצה מרגריטה" על שם מלכת איטליה שאהבה כל כך פיצות.

 

גם בתקופה זו הפיצות עדיין לא התפרסמו ברחבי העולם, היה זה רק לאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר חיילים אמריקאים ואירופיים אשר שהו על אדמת איטליה בזמן המלחמה וטעמו והתאהבו בפיצות המקומיות וחזרו לארצות מולדתם עם הרעב לבצק העגול והשטוח עם העגבניות וגבינה המוצרלה בשם פיצה שגרם למאכל להפוך למאכל בינלאומי המשויך לאיטליה בשם "פיצה".